Yaching Polska PL

Zimowanie łodzi Mikołajki – oddaj swoją łódź w ręce profesjonalistów

Zajmujemy się fachowym zimowaniem łodzi w Mikołajkach. Swoją usługę kierujemy do wszystkich miłośników żeglarstwa, którym zależy na odpowiednim przechowaniu i zabezpieczeniu sprzętu poza sezonem. Takie działania mają ogromne znaczenie i przynoszą same korzyści, gdyż skutecznie chronią go przed wpływem niskich temperatur, zamarzaniem, silnym wiatrem czy deszczem. Kiedy oddasz swoją łódź w nasze ręce – uwolnisz się od zmartwień dotyczących właściwego przygotowania jej do sezonu zimowego. Ominą Cię wszelkie niezbędne i wymagające czasu czynności, które należy wykonać w ramach precyzyjnego uszykowania sprzętu do zimowania.

Poza wyłączeniem akumulatorów z instalacji elektrycznej, rozłożeniem i wysuszeniem żagli oraz lin zajmiemy się szeregiem zadań, dzięki którym przechowywanie łodzi będzie efektywne, Ty unikniesz zaś konieczności wykonania napraw w nowym sezonie. Są one bowiem często koniecznością w przypadku braku odpowiednich warunków do zimowania. Co prawda wykonujemy również naprawę łodzi w Mikołajkach, jednak zimowanie stanowi świetną okazję do dokonania przeglądu sprzętu i usunięcia ewentualnych usterek. Zabezpieczamy także wówczas wszelkie nieszczelności, wykonujemy konserwację instalacji wodnej i elektrycznej oraz wymieniamy olej silnikowy.

Jakie są możliwości zimowania łodzi w hali w Mikołajkach?

Jednym z oferowanych przez nas sposobów przechowywania jednostek wodnych poza sezonem jest zimowanie łodzi w hali w Mikołajkach. Klienci decydują się na tą opcję przede wszystkim ze względu na większy komfort zabezpieczenia sprzętu. Łódź, która zimuje w hali, nie wymaga plandekowania, to sprzyja zaś naturalnej cyrkulacji powietrza i odparowaniu resztek wilgoci oraz wietrzeniu jednostki. Zarówno drobny osprzęt, jak i poszycie, są chronione przed uszkodzeniem, do którego mogłoby dojść w efekcie moknięcia, przemarzania oraz odparowywania wilgoci. Ponadto jeśli zdecydujesz się na halę strzeżoną –pozbędziesz się konieczności demontażu tych elementów wyposażenia, które są bardziej wartościowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów świadczymy usługę zimowania łodzi w:

  • hali nieogrzewanej strzeżonej – tutaj obowiązkowo należy wykonać serwis łodzi (szczegóły znajdziesz w cenniku);
  • hali ogrzewanej strzeżonej – nie ma obowiązku wykonywania serwisu łodzi; temperatura w hali przekracza 0 °C (szczegóły w cenniku);
  • pod chmurką – łódź jest zabezpieczona plandeką na placu strzeżonym – obowiązkowe są: zabezpieczenie plandeką przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz wykonanie serwisu łodzi (sprawdź cennik).

Zastanawiasz się nad profesjonalnym zimowaniem łodzi w Mikołajkach, ale brakuje Ci pewności odnośnie konkretnej opcji? Doradzimy Ci, jaką formę zabezpieczenia łodzi na zimę wybrać oraz dostosujemy się do Twoich oczekiwań. Łodzie naszych klientów są dla nas kwestią priorytetową. Dlatego dbamy o wszystkie potrzebne detale przy ich obsłudze. Jako właściciel jednostki pływającej wiesz doskonale, że jest ich dużo i że zimowanie obejmuje znacznie więcej niż tylko jej transport w wyznaczone miejsce. Chcemy odciążyć szczęśliwych posiadaczy jednostek pływających, dlatego jesteśmy w stanie zająć się wszystkim, czego wymaga organizacja i przeprowadzenie ich fachowego zimowania.

Jak wygląda przygotowanie łodzi do zimowania?

Niezależnie od tego, czy Twoja łódź będzie przebywać w sezonie zimowym pod chmurką czy też w hali – po wyslipowaniu będzie wymagać gruntownego oczyszczenia oraz konserwacji. Jak najszybsze usunięcie z dna wszelkich osadów, wodorostów i zabrudzeń uchroni ją przed ich skrobaniem, gdy ulegną już zaschnięciu. Oczyszczanie dotyczy zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych części jednostki – obejmuje również zęzy, w których poza wodą gromadzą się wszelkie nieczystości, związane z eksploatacją łodzi (np. smary czy rozlane paliwo). Ważne jest także opróżnienie wszelkich zbiorników i przewodów oraz odpowiednie zabezpieczenie kadłuba, masztu i układu napędowego.

Do czyszczenia i konserwacji używamy wysokiej jakości środków z asortymentu chemii pokładowej. Dzięki temu skutecznie zabezpieczamy je przed korozją, pleśnieniem oraz uszkodzeniami. Na co jeszcze możesz liczyć powierzając nam zimowanie łodzi na Mazurach? Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę podczas przechowywania łodzi odgrywa odpowiednia cyrkulacja powietrza, dlatego dbamy o nią zarówno w przypadku jednostek zimujących na zewnątrz, jak i w hali. Dzięki temu są odpowiednio zabezpieczone przed rozwojem grzybów i bakterii. Zakres usług szkutniczych dopasujemy do Twoich potrzeb – oferujemy m.in. kompleksowe przygotowanie jednostki do sezonu, transport do wskazanego portu oraz otaklowanie.

Cennik zimowania łodzi i dodatkowych usług

Poniżej przedstawiamy ofertę cenową świadczonych przez nas usług zimowania łodzi w hali w Mikołajkach oraz na placu, a także usług dodatkowych. Podane kwoty są cenami sugerowanymi i mogą różnić się w zależności od indywidualnych wycen do danej jednostki oraz od pory roku, a także sezonowości. Informacje na temat wyceny przesyłamy drogą mailową lub przekazujemy telefonicznie – w zależności od oczekiwań klienta. Skontaktuj się z nami!

Nazwa usługiCena (netto) PLN
Zimowanie yachtów motorowych/żaglowych na placu
1Skutery wodne z przyczepą 400 zł
25-7 m 900 zł
37-10 m 1500 zł
410-12 m2 000 zł
Zimowanie yachtów motorowych/żaglowych w hali nieogrzewanej
1Skuter wodny 800 zł
25-6 m 1600 zł
36-7 m1800 zł
47-8 m2200 zł
58-9 m2800 zł
69-10 m3600 zł
710-11 m4200 zł
811-12 m5000 zł
9Pow. 12 m6000 zł
Dodatkowe usługi
1Przeładunek łodzi bez przyczepy (jesień) 5 m – pow. 12 m300 – 800 zł
2Wyslipowanie łodzi 5 m – pow. 12 m150 – 300 zł
3Mycie i odkamienianie (jesień) 5 m – pow. 12 m300 – 700 zł
4Mycie wiosenne całej łodzi z kabiną 5 m – pow. 12 m250 – 1000 zł
Scroll to Top